Hotel in Dobrinishte
Информация за България Print E-mail
История

България името произхожда от тюркски хора, българи, които са възникнали в степ северно от Каспийско море. В последната част от седмия век, един клон на българи преместени на р. Волга, създаване на царството на Волга българи, а други браншови преместени запад по протежение на Черно море близо до уреждане на устието на река Дунав. Въпреки, че името България не е от славянски произход, славянски души, които са влезли на Балканския полуостров-рано, погълната от invading тюркски народ и са в голяма степен, на прекурсорите на днешните българи. Български царства продължи да съществува в Балканския полуостров през Средновековието, след което османските турци постановил България за 500 години, до 1878. През тази година, българското княжество е създадено между р. Дунав и Стара планина, когато Русия и Румъния подпомага българите в побеждаване на османските нашественици. През 1885 г., обединението на Княжество България с Източна Румелия на юг от Стара планина създадена самостоятелна българска държава с приблизително същите граници като тези на дн. България.

image101.jpgimage102.jpgimage103.jpg

 

 

 

 

 

 

А напълно независими българско царство, провъзгласена 22 септември 1908, участва в анти-османска коалиция че победил Османската империя в Първата Балканската война (1912). Коалиционното скоро разтвори над териториалните спорове, обаче, и България е била изолирана и победен бързо във Втория Балканската война (1913) от Гърция, Сърбия, Черна гора, Румъния и Турция. Той късно съюзническите си с Германия в световна войни I и II и претърпени defeats два пъти повече. България участието в тези войни е отчасти се дължи на нейните амбиции за излаз на Егейско море и желанието си към приложение македонски и тракийски територията проведе от Гърция, Югославия и Турция.

Въпреки че България обявява война на САЩ и Великобритания по време на Втората световна война, тя не обявява война на Съветския съюз. През август 1944 г., българската emissaries открити преговори в Кайро с съюзническите представители, желаещи да се вземе България от войната. На 5 септември, 1944 г., по време на тези разговори са били все още в ход, Съветският съюз обявява война на България.

image104.jpgimage105.jpgimage122.jpgimage125.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Комунистическата правило в България започва 9 септември 1944 г., когато комунистическите-доминиран коалиция, наречена Отечествения фронт, конфискувани мощност от формира коалиционно правителство да постигне armistice със съюзниците. В същото време съветските сили бяха маршируване в страната без съпротива. Комунистическата власт, консолидирани през следващите 3 години, доведе до приемането на 4 декември 1947 г., от т. нар. Димитров Конституцията, modeled след това на СССР

Югославия експулсиране от Cominform (а съветските социалистически ръководени международната организация) през юни 1948 г. и последвалите Москва-продиктувано преследване на "национални комунисти" в цялата Източна Европа също да доведе до арести и проучвания в България. През 1949 г. Трайчо Костов, български комунистически лидер, е изпълнена по обвинение в заговор с югославяни. Той е останал в България по време на войната и е втори по ранг само до Георги Димитров, които бяха похарчени войната година в Москва. Вълко Червенков, Димитров зет, който също е прекарал войната година в Москва, се появяват като "Сталин на България", след смъртта на Димитров през 1949 г.. През 1954 г., след смъртта на Сталин и разделение в СССР на позициите на партия "Лидер" и ръководител на правителството, Червенков дава позицията на страна началника на Тодор Живков. През следващите 7 години, Живков заменени си едно време наставник, обвинява го за "Stalinist ексцесии" и "нарушения на социалистическата законност", който трябваше характеризира от 1948-53 период. Червенков бе ousted накрая от последното му лидерство позиция през ноември 1961 г., и скоро след това Живков пое допълнителните пункт на Premier, като по този начин recombining позициите на партия "Лидер" и ръководител на правителството.

image108.jpgimage110.jpgimage109.jpg

 

 

 

 

 

 

През 1971 г. той предаде premiership и пое новосъздадения и по-престижни позицията на председател на Държавния съвет (началник на държавата). Той проведе тази позиция и тази на Българската комунистическа партия (БКП) Генералният секретар до ноември 1989 година. Петър Младенов, който ръководи Политбюро в усилието си да изтиквам Живков, сега също притежава тези две позиции, въпреки декларациите favoring разделяне на страната и държавна власт. Младенов е водеща на БКП в усилията си за поддържане на надеждна вземането на политическите лидери в страната, въпреки високото ниво на опозицията на комунистическата партия, които се появяват сега. Избори, обещал за месец май 1990 г., ще покаже колко успешна Младенов е бил в това усилие. 

 
< Prev   Next >

Translation

Стил на сайта

Синдикация

Брояч на сайта

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player